• Erasmus+ projekt "4Steps4Helth"

• 14.-19. märts 2022 Itaalias

• 🇪🇪🇧🇪🇩🇪🇮🇹

✈️  14. -19.03 osalesid Rapla Gümnaasiumi õpetajad ja õpilased Itaalias Torinos toimunud Erasmus+  projektis 4Steps4Helth.

Projekt võimaldab õpilastel mõtiskleda olemasolevate käitumismustrite üle ja teadvustada tervisliku toitumise ja aktiivse elustiili tähtsust. Itaallaste teema oli lõõgastumine. Küalisvisiidil veedetud päevade jooksul pakkusid itaallased lõdvestava jooga treeninguid, teadmisi stressi ja selle vältimise kohta. Itaalia rahvatantsu punta e tacco õpet, Hiinast pärit maagilist rituaali Gong Bath treeningut. Pikkade giidituuride käigus tutvuti Torino vaatamisväärsustega ning külastati ka 512 meetri kõrgusel Pirciriano mäel paiknevat San Michele kloostrit.

Lisaks Eestile osalevad projektis järgmised koolid: Sporten Handelsschool Turnhout (Belgia), Berufkolleg Allgemeingewerbe, Hauswirtschaft und Sozialpädagogik des Kreises Siegen-Wittgenstein (Saksamaa) ja Istituto Istruzione Superiore Santorre di Santarosa (Itaalia).

Kohtumisel osalesid: õp Eve Mikson, õp Hele Israel,  Emily Dobrus (S1), Kätlin Einberg (S3), Brigitte Panker (S2), Adele Zubov (S2), Markus Pekkenen (S1).