Kooli eripära
▶︎ Meeskondlik juhtimine tagab turvalise koolikultuuri ja -keskkonna, toetades õppimist ja iga õpilase individuaalset arengut.
▶︎ Õpilane koostab oma õppekava vastavalt isiklikele huvidele ja edasistele karjääriplaanidele, lähtudes kooli pakutavatest valikaintest.
▶︎ Valikainete rohkus ja mitmekesisus võimaldavad õpilasel kujundada oma isikliku õppesuuna. Õppesuuna võib kokku panna mitme ainevaldkonna kursustest.
▶︎ Valikainete õpetamisse on kaasatud kogukonna liikmed väljastpoolt kooli. Valikained jagunevad läbi õppeperioodide ja valikainenädalatel toimuvateks.
▶︎ Õpilast toetab tema õpingutes isiklik mentor, kes aitab õpilase teha individuaalseid valikuid ning seada eesmärke. Mida selgemad on eesmärgid, seda efektiivsemalt toimub õpe.
- Kokkulepitud väärtused
Hoolivus (sh abivalmidus ja sõbralikkus), mõistmine, lugupidamine enda ja teiste vastu, ausus ning vastutustundlikkus toetavad oskust õppida oma võimeid ja probleeme tundma, samuti motivatsiooni ja oskust õppida ning sotsialiseeruda.
- Sotsiaalne keskkond
Mugava, turvalise ja väärtustava keskkonna loovad inimesed, ruumid ja töökorraldus, mida omavahel seovad suhted. Kesksel kohal on õppija oma vajaduste, huvide ja soovidega.
- Meeskondlik juhtimine
Tagab turvalise koolikultuuri ja -keskkonna, toetades õppimist ja iga õppija individuaalset arengut.
- Ennast juhtiva õppija kujundamine
Õpetaja roll on toetada õppija autonoomsust, mis aitab hoida õpimotivatsiooni.
- Arengut toetav keskkond
Õpetaja loob õppimiseks keskkonna, kus on arvestatud nii õppija hetketase kui ka arengupotentsiaal.
- Üld- ja valdkonnapädevuste kujundamine
Õpetaja peamiseks ülesandeks on kujundada pädevusi igas õppijas, aidates kaasa enesekindlusele ja -usaldusele, motivatsioonile ja püüdlustele.