• Kooli eripära ja väärtused

• Kooli eripära

• ​​​​​

▶︎ Meeskondlik juhtimine tagab turvalise koolikultuuri ja -keskkonna, toetades õppimist ja iga õpilase individuaalset arengut.

▶︎ Õpilane koostab oma õppekava vastavalt isiklikele huvidele ja edasistele karjääriplaanidele, lähtudes kooli pakutavatest valikaintest.

▶︎ Valikainete rohkus ja mitmekesisus võimaldavad õpilasel kujundada oma isikliku õppesuuna. Õppesuuna võib kokku panna mitme ainevaldkonna kursustest.

▶︎ Valikainete õpetamisse on kaasatud kogukonna liikmed väljastpoolt kooli. Valikained jagunevad läbi õppeperioodide ja valikainenädalatel toimuvateks.

▶︎ Õpilast toetab tema õpingutes isiklik mentor, kes aitab õpilase teha individuaalseid valikuid ning seada eesmärke. Mida selgemad on eesmärgid, seda efektiivsemalt toimub õpe.

• Kokkulepitud väärtused
        • Hoolivus (sh abivalmidus ja sõbralikkus), mõistmine, lugupidamine enda ja teiste vastu, ausus ning vastutustundlikkus toetavad oskust õppida oma võimeid ja probleeme tundma, samuti motivatsiooni ja oskust õppida ning sotsialiseeruda.

• Sotsiaalne keskkond
        • Mugava, turvalise ja väärtustava keskkonna loovad inimesed, ruumid ja töökorraldus, mida omavahel seovad suhted. Kesksel kohal on õppija oma vajaduste, huvide ja soovidega.

• Meeskondlik juhtimine
        • Tagab turvalise koolikultuuri ja -keskkonna, toetades õppimist ja iga õppija individuaalset arengut.

• Ennast juhtiva õppija kujundamine
        • Õpetaja roll on toetada õppija autonoomsust, mis aitab hoida õpimotivatsiooni.

• Arengut toetav keskkond
        • Õpetaja loob õppimiseks keskkonna, kus on arvestatud nii õppija hetketase kui ka arengupotentsiaal.

• Üld- ja valdkonnapädevuste kujundamine
        • Õpetaja peamiseks ülesandeks on kujundada pädevusi igas õppijas, aidates kaasa enesekindlusele ja -usaldusele, motivatsioonile ja püüdlustele.