• Riigieksamite korraldus ja ajakava

• Riigieksamite valimisest

• Gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb rahuldavalt sooritada:

• riigieksamid 1. eesti keeles, 2. kitsas või laias matemaatikas ja 3. võõrkeeles;
            • 4. gümnaasiumi koolieksam;
            • 5. õpilasuurimus või praktiline töö.

Eesti keele riigieksam on kohustuslik kõikidele eesti õppekeelega õppijatele. Õppija registreerub eksamile 20. jaanuariks

Matemaatika riigieksami puhul on võimalus valida, kas teha kitsa matemaatika või laia matemaatika eksamitöö. Õppija teeb valiku ja registreerub eksamile 20. jaanuariks.

Võõrkeele riigieksami sooritamisel on õpilasel kolm võimalikku valikut:

• sooritada inglise keele riigieksam, mis mõõdab keeleoskust B1- ja B2-tasemel
            • sooritada riigieksamiga võrdsustatud rahvusvaheliselt tunnustatud keeleeksam;
            • esitada eksami sooritamise asemele varasemalt oma kulul sooritatud eksamitunnistus. Riigieksami saab asendada meie poolt tunnustatud rahvusvahelise inglise, prantsuse, saksa või vene keele vähemalt B1-tasemel keeleoskust tõendava eksami tunnistus/diplom.

Õpilane teavitab oma valikust kooli juhtkonda ja/või esitab rahvusvahelise eksami sooritamist tõendava dokumendi kooli juhtkonnale 20. jaanuariks.

Lisainfot riigieksamite valimise kohta leiab HARNO kodulehel.