• Keskhariduseta täiskasvanud tagasi koolipingis

• Kohtumine mittestatsionaarse õppes õppijatega

• 28.03.2019 09:45
            • 18. detsembril kohtusid täiskasvanuhariduse koordinaator ja MS-õppe õppenõustajad tänaste Rapla Gümnaasiumi mittestatsionaarse õppes õppijatega.
            • Mida õppijad rääkisid? Rapla Gümnaasiumisse õppima asumisel oli üheks otsustavaks teguriks pakkumine tulla mittestatsionaarsesse õppesse, sest statsionaarsesse õppesse ei saanud astuda. Õppijad hindavad õppekoormust heaks ning kinnitavad, et palju on kinni õppija enda motivatsioonis. Kiideti toetavaid õpetajaid ja toimivat tugisüsteemi. Õppimine koos statsionaarse õppe õppijatega* on pigem toetav ning sunnib enam õppimisega järjel püsima. Kohaolijatest ei kujutanud ennast keegi ette 100% e-kursusel osalejana ning samuti mitte 2-3 päeva nädalas õppijana. Kui alguses oli kohanemine keerukam, siis nüüd on õppekorralduse raamid selgelt paigas. Konsultatsioonide võimalusi hinnati heaks ning valikainete rohkust oluliselt avaramaks kui mujal.

* Tänastele MS õppe õppijatele pakuti õppeaasta alguses võimalust õppida koos statsionaarse õppe õppijatega. Õppijad osalevad iga päev õppetöös vastavalt statsionaarse õppe tunniplaanile.

• Tegevuste loetelu