• Valikained

• Kooliväliste õpingute arvestamine valikainena

Kooliväliste õpingute arvestamiseks pakub Rapla Gümnaasium kaks võimalust.

1) Kooli pakutavate valikainete asemel või neile lisaks võib õpilane taotleda sama mahu ja tasemega õpet teaduskoolis, huvikoolis, treeningrühmas või kursust mõne muu kooli juures. Valikaine loetakse arvestatuks, kui õppe kohta on välja antud tunnistus, tõend või tulemusi kinnitav dokument.

2) Spordiakadeemias treeningutel osalemise eest on võimalik kolme õppeaasta jooksul saada kuni 9 valikainekursust. Nendest 2 kursust õppeaastas saab 3-5 korda nädalas õhtustel treeningutel osalemise ja ühe kursuse kaks korda nädalas (teisipäeval ja neljapäeval) päeva keskel valikainetunni ajal lisatreeningutel osalemise eest.

Spordiakadeemia raames tehakse koostööd Rapla Korvpallikooli, Rapla Jalgpallikooli, Kadi rühmvõimlejate, Kehtna Maadlusklubi, Rapla Tantsustuudio ja kokkuleppel kooliga teiste spordiharidust pakkuvate organisatsioonidega.