• Õppe kujunemine

• Mittestatsionaarse õppe visioon

• Haridus võimaldab teha laiemaid valikuid, annab teadmisi, oskusi ja enesekindlust teadlikult oma karjääri kujundada (http://www.jallekooli.ee).

Erialaoskuste kõrval muutuvad tööturul toimetulekuks üha olulisemaks võtmepädevused: digipädevus, sotsiaalsed oskused ja ettevõtlikkus, õppimisoskus ning riigikeele ja võõrkeelte oskus (Täiskasvanuhariduse programm 2017-2020).

Mittestatsionaarse õppe õppija:

• mõtleb loovalt ja kriitiliselt,
          • suudab valida, otsustada ja vastutust kanda,
          • oskab oma tegevust eesmärgistada, kavandada ja hinnata,
          • suudab hankida ja valida informatsiooni,
          • oskab õppida ja õpitut praktilises elus kasutada.

VISIOONI TUTVUSTAV ESITLUS (link)

• Koostame õppija huvidele, võimetele ja vajadustele vastava õppe- ja ajaplaani

• Loe lisaks ...

• Mittestatsionaarne õpe
        • Mittestatsionaarne õpe on täiskasvanud õppijatele suunatud õpe, kus õppetundide kõrval on võrreldes statsionaarse õppega suurem osakaal iseseisval õppimisel.

Mittestatsionaares õppes õppival töötaval õpilasel on õigus saada tööandjalt õppepuhkust täiskasvanute koolituse seaduses sätestatud korras.

Mittestatsionaarses õppes õppivatel õpilastel on üks kord kolme aasta jooksul õigus võtta õppetööst üks aasta puhkust.

(Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus)

• VÕTA
        • Varasema õpi- ja töökogemuse hindamine on väljakutse nii inimesele kui õppeasutusele. Kogemuse hindamisel tuleb selgelt eristada kogemust ja sellest õpitut - see tähendab, et oluline ei ole töötatud aastate arv või ametikoht, vaid see, mida inimene selle kogemuse kaudu on omandanud, mida ta teab ja oskab. Seega nõuab varem õpitu hindamine inimeselt valmisolekut ja oskust oma kogemusi ning neist õpitut põhjalikult analüüsida.

www.hm.ee