• Õppija loob ise oma õppekava

• Õppekava loomist toetab ► ÕPPEKAVA RAAMAT ÕPPIJALE, mis annab ülevaate kohustuslike õppeainete mahust ja valdkonda toetavatest valikainetest süvendatud õppimiseks.

• Õppija loob ise oma õppekava
          • Õppekava kujuneb vastavalt isiklikele huvidele ja karjääriplaanidele, lähtudes kooli ja kogukonna poolt pakutavatest valikainetest, mis toetavad kohustuslikke õppeaineid.

• Õppekoormus
          • Kujuneb riiklikest kohustuslikest kursustest ja kooli ning kogukonna poolt pakutud valikkursustest.

• Valikainete loend
          • Valikainete loend kujuneb ainevaldkonna õpetajate ning kogukonna poolt pakutud valikainetest. Kooli pakutavate valikainete asemel või neile lisaks võib õpilane taotleda sama mahu ja tasemega õpet teaduskoolis, huvikoolis, treeningrühmas või kursust mõne muu kooli juures. Spordiakadeemias treeningutel osalemise eest on võimalik kolme õppeaasta jooksul saada kuni 9 kursust.

Tutvu siit valikainete loeteluga ning kooliväliste õpingute arvestamise kohta.

• Õppijat toetab isiklik mentor
          • Mentor aitab õppijal teha individuaalseid valikuid ning seada eesmärke.

Mida selgemad on eesmärgid, seda efektiivsemalt toimub õpe.